İletişime Geç

KURDELE BASKI

baskılı kurdele

"Size Özel Olarak Ürettiğimiz Kurdeleler İle İnsanların Dikkatini Çek ve Prestijini Arttır"

Evet, yapacağın ufak bir değişiklik büyük farklara yol açabilir.

Kurdeleler buna iyi bir örnektir. Düz bir kurdele yerine baskılı kurdele kullanmak büyük farklar yaratır. Sattığın ürün ne olursa olsun ona artı bir değer katar.

Biz ise bu farkları ortaya çıkarman için çalışıyoruz. Kumaş seçiminden baskı kalitesine kadar tüm detaylara dikkat ediyoruz. Böylelikle, baskılı kurdelenin size sunduğu tüm avantajları elde ettiğinizden emin oluyoruz.

Baskılı Kurdele Fiyat Hesaplama

Not: Eğer koyu bir kurdele üstüne beyaz bir baskı istiyorsanız, o zaman "Beyaz Boya Baskı (Serigraf)" seçeneğini seçin.

Not: Daha yüksek adetler için lütfen fiyat alın.

İsme Özel Kurdele Bize Ne Sağlar ?

Kabul etmemiz gereken bir şey var.

İnsanlar çabuk sıkılır. Ve bu sıkıcı şeylere fazla katlanmazlar. İlgilerini hemen başka tarafa yönlendirirler.

İtiraf etmek gerekir ki düz ve baskısız kurdeleler de sıkıcıdır. Size ya da markanıza herhangi bir değer katmazlar. Neyse ki, çok ufak bir maliyet farkıyla bu durumu tersine çevirebilirsin.

Size özel olarak üretilmiş bir kurdele sandığından daha fazla etkilidir. Genel olarak bize bu 4 büyük avantajı sağlar:

  • Dikkat Çekme
  • Reklam yapma imkanı
  • Markanın daha profesyonel bir imaj vermesi
  • Paketlenen ürünün daha değerli ve pahalı gözükmesi

İşin güzel yanı, kurdelenin üstünde ne yazdığını insanlar merak eder ve okur. Bu logon ya da belli bir yazı olabilir. Bunların hiçbiri görmezlikten gelinmez.

Bu ürünlerin yanında deri etiket ve karton etiket gibi diğer çeşitleri kullanarak ilgi çekme oranını ciddi bir şekilde arttırabilirsin.

Baskılı Kurdele Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Baskılı kurdeleler doğru üretildiğinde bize büyük avantajlar sağlar. Ancak bunun tersi durumlarda bize zarar dahi verebilir.

Örneğin bazı firmalar çok ucuz kumaşlar kullanır. Bu kumaşlar o kadar incedir ki en ufak hareketinde yırtılacakmış gibi hissedersin.

Zaten bu tarz kurdeleler paketleme yapmaya da elverişsizdir. Çünkü biraz sıkı bağlandığında, kurdelenin bazı kısımlarında kopma meydana gelebilir.

Diğer önemli bir konu da baskı kalitesidir.

Kurdele birçok farklı teknik ile basılabilir. Önemli olan baskının net olması ve zamanla silinmemesidir. Eğer baskıda miladı geçmiş makineler veya ucuz boyalar kullanılırsa, ortaya kalitesiz bir sonuç çıkar.

Tüm bunlar marka imajına büyük bir zarar verir. Sonuçta kimse aldığı paketin vasat bir kurdele ile bağlanmasını istemez.

Bu tür sorunlarla karşılaşmak sizi zaman kaybına uğratır. Üstelik boş yere masraf yapmış olursun. Bunların önüne geçmek için biz her detaya özen gösteririz.

Sadece modern makineler kullanıyoruz. Bu sayede baskı kalitesinin en yüksek seviyede olduğundan emin olabiliyoruz. Çalıştığımız kumaş üreticileri ise güvenilir ve yurtdışına ihracat yapan firmalardır.

Kurdele Çeşitleri ve Baskı Teknikleri

Tahmin ettiğin gibi tek bir kurdele çeşidi yoktur.

Kurdele çeşitleri birçok etken sonucu oluşur. Bunların en önemlisi kullanılan kumaş ve uygulanan baskı tekniğidir. Şu an aklında net bir şey olmasa bile, aşağıdaki bilgiler fikir sahibi olmanı sağlayabilir.

KUMAŞ TÜRLERİ

Saten Kumaş

Eminim şu ana kadar gördüğün çoğu kurdele saten kumaş ile üretilmiştir.

Saten kumaşın kendine has bazı özellikleri vardır. Öncelikle oldukça parlaktır. Sık dokunmuş ve pürüzsüz bir yapısı vardır. Kumaşı eline aldığında ne kadar kaygan bir dokusu olduğunu rahatlıkla hissedebilirsin.

Hem şık hem de bir kurdele için en ekonomik seçimdir.

Grogren Kumaş

Satene göre daha sert ve kalın bir kumaş türüdür.

Hatta o kadar dayanıklıdır ki, gömlek benzeri giysilerin yaka kısmında bile kullanılır. Grogren kumaşın yüzeyi tırtıklıdır. Ve bu yüzeye yapılacak kaliteli bir baskı, ortaya etkileyici kurdeleler çıkartır.

Pamuklu Kumaş (Cotton)

En üst kalite kumaşlardan biridir.

Pamuk kurdeleler gerçekten çok zarif görünür. Sade yapısı ve doğal görünümü ile markana prestij katacağı kesindir. Bu kurdele ile bağlanmış bir paket, insanlara ekstra çekici gelir.

Bunlar kurdele üretiminde en çok kullanılan kumaşlardır. Tabi, bunların dışında başka kumaşlar da kullanılır. Örneğin; kadife, şifon ve organze(tül) diğer tercih edilen kurdele kumaşlarıdır.

KURDELE BASKI TEKNİKLERİ

Serigrafi Baskı

En çok kullanılan baskı tekniklerinden biridir.

1000 yıllık bir tarihi vardır. İpekten yapılmış bir elek yardımıyla baskı gerçekleştirilir. Bize sunduğu en büyük artı; kalıcı ve net baskılardır. Bu sebepten dolayı, serigrafi ile metal yüzeylere bile baskı yapılabilir.

Eğer baskıda bir ya da iki renk kullanılacaksa tercih edilir. Çünkü her bir renk eklendiğinde maliyet artar. Yüksek miktardaki kurdele baskılarında ise maliyet avantajı sağlar.

Transfer Baskı

Çok pratik bir baskı yöntemidir.

Özel bir kağıt üzerindeki boyalar, ısı ve basınç yardımıyla kumaşa aktarılır. En büyük avantajı; birçok rengi küçük bir maliyetle basabilmesidir.

Serigrafinin aksine daha sert bir baskı yapar. Baskı yapılan bölgeye dokunduğunda, o noktanın biraz daha kabarık olduğunu hissedersin. Düşük sayıdaki baskılarda maliyet avantajı sağlar.

Varak Baskı

Işıltılı bir kurdele istiyorsan iyi bir tercihtir.

Bu baskı türünde 3 farklı renk kullanılır. Yaldız(altın), gümüş ve bakır. Özellikle koyu renkli kurdelelerde çok şık bir görüntü oluşturur.

Renkli (Boya) Baskı

Renklerin baskıda birebir tutması için bu yöntem kullanılır.

Diğer baskı türleri de renkleri oldukça benzer basar. Ancak yüzde yüz aynı olmaz. Bu baskı türünde ise gelişmiş baskı makineleri kullanılır. Bundan dolayı, tüm renkler birebir aynı olur.

Bu yöntemi daha çok kurumsal firmalarla çalışırken kullanırız. Bu firmalar kurdeleye genelde şirket logolarını bastırmak ister. Doğal olarak logo rengi kusursuz bir şekilde tutturulmalı.

Kabartma (Gofre)

Kurdele üstündeki baskının dikkat çekmesi için kullanılır.

Hem serigrafi hem de varak baskıda kabartma işlemi uygulanabilir. Bu yöntem ile baskı düz değil, kabarık gözükür.

İstediğin Baskılı Kurdeleye En Kolay Yoldan Sahip Ol

Gördüğün gibi, sahip olabileceğin birçok farklı kurdele çeşidi var.

Bu kadar çeşit karşısında kararsız kalabilirsin. Gayet normal bir durum. Ancak bu konuda endişe etmene gerek yok. Çünkü biz kurdele baskısı yaparken, diğer yandan da size her konuda destek sunarız.

Böylelikle, kurdeleleri teslim aldığın ana kadar oluşan tüm süreç en kolay hale gelir.

Diğer Başarılı Firmaların Taktiğini Uygulayın

Çalıştığımız onlarca kişi siparişlerini düzenli verir. Bu da demek oluyor ki; özel baskılı kurdeleler gerçekten yaptırana büyük faydalar sunuyor. Aksi halde, bu kişiler belli aralıklarla sipariş vermezlerdi.

Baskılı kurdelenin sağladığı bu avantajları siz de elde edebilirsiniz.

Markanın imajı ile birlikte satışların da artmasını sağlayabilirsin. Ayrıca, çok az bir efor ile çok etkili reklamlar yapma şansın olur.

Aşağıdaki seçeneklerden biriyle bizimle anında iletişime geçebilirsin. Eğer aklında soru işaretleri varsa, lütfen hiç tereddüt etmeden bunları bizimle paylaşın.

  • Telefon(0539 777 25 78)
  • Mail (info@etiketvitrini.com)
  • WhatsApp (0539 777 25 78)

İstersen sağ alttaki "İletişime Geç" butonuna basıp, formu doldurarak da bizden bilgi alabilirsin.

NOT: Size her alanda garanti sunuyoruz. Talep ettiğin kurdelenin baskısında ya da kumaşında herhangi bir sorun olursa, koşulsuz para iadesi isteyebilirsin. Bunu yapan tek firmayız.

Böylelikle tüm riski biz üstleniriz. Size sadece baskılı kurdele için bizimle iletişime geçmek kalır.

myImages