İletişime Geç

KARTON ETİKET

karton etiket seçim

"Markana Artı Değer Katacak Karton Etiketlere HEMEN Sahip Olun"

İyi Bir Karton Etiket Satışlarını Arttırır ve Diğer Markaları Görünmez Kılar

Bunun nedeni ise çok basit.

Kabul etmeliyiz ki biz insanlar dış görünüşe çok önem veriyoruz. Aslında bu çok normal. Çünkü beynimiz hızlı karar vermek ister ve karmaşadan kaçınır. Yani bilimsel bir durum.

Karton etiketler de tekstil ürünleri için tam olarak bu görevi yapar. O kadar emek verip, ortaya çıkardığın ürüne insanların nasıl tepki vereceğini belirler.

Sizce Bu Kişi Hangisini Tercih Eder ?

Şimdi hayal edin.

Bir kişi gömlek almak için mağazaya giriyor. Mağazayı biraz dolaştıktan sonra alabileceği iki farklı gömlek modeli buluyor.

İşte yol ayrımı tam olarak burada başlıyor. Çünkü bu kişinin bütçesi sadece bir gömlek almaya yetiyor. Durum böyle olunca, kişi gömlekleri daha yakından incelemeye başlıyor.

Her iki gömlek de hem fiyat, hem tasarım, hem de kalite olarak neredeyse birbirinin aynısı. Sadece önemsiz farklar bulunuyor.

Ancak bu iki gömlek arasında tek bir can alıcı fark var. O da sahip oldukları karton etiketler.

Bu aşamada kişi ilginç bir şekilde gömlekleri değil, karton etiketleri incelemeye başlıyor. Bunun nedeni ise kişinin hangi gömleği alacağına dair bir işaret aramasıdır.(Ayrıca, fiyatlar karton etiketlere yapıştırıldığı için insanların eli hemen karton etikete gider.)

Birinci Seçenek

Kişi önce A markalı gömleğin etiketini inceliyor

Bu etiketi eline alır almaz, önce bir derginin ince kuşe kağıda basılmış kapağını tutuyormuş gibi hissediyor. Sanki biraz daha sıksa yırtılıp elinde kalacakmış gibi.

Ne yazık ki, baskı kalitesi olarak da bu etiket sınıfta kalıyor.

Baskı makinesinden ziyade, bir bilgisayar yazıcısından çıkmış gibi duruyor. Ancak daha da büyük bir sorun var. Beyaz zemin üzerine siyah olarak yazılmış olan marka logosu zamanla silikleşmiş. Hatta marka adının ilk harfi zar zor okunuyor.

Gördükleri karşısında kişinin yüzü asılıyor. Ayrıca, ürünün kalitesi hakkında yeni şüpheler duymaya başlıyor.

İkinci Seçenek

Kişi ardından B markasına yöneliyor.

Etiketi eline alır almaz önce kullanılan kartonu fark ediyor. Bu karton diğerine göre daha kalın ve kaliteli. Bunun yanı sıra, klasik dikdörtgen şekil yerine, kendine has bir şekle sahip.

Etiketin tasarımı da sade ve hoş. Kişi baş parmağını etiket üzerinde gezdirirken, logonun kabartmalı olduğu dikkatini çekiyor. Yani özel bir baskı tekniği kullanılmış. Ayrıca, tüm renkler net ve canlı.

Evet, tahminin doğru. Kişi hiç düşünmeden B markalı gömleği seçiyor. Zaten kim olsa aynı tercihi yapardı.

Böyle bir karton etikete sahip olmak harika olurdu, öyle değil mi ?

NOT: Mağazalarda markanın öne çıkması için karton etiket çok önemli. Bu durum aynı şekilde online satış yapan firmalar için de geçerlidir. Ustaca hazırlanmış bir karton etiket, internetten satış yapan firmalara daha sadık bir müşteri kitlesi kazandırır. Çünkü insanlar üzerinde olumlu bir izlenim bırakırlar.

kaliteli karton etiket
[Tüm detaylara dikkat edilerek hazırlanmış bir karton etiket, sizi rakiplerinizden bir adım öne çıkartır.]

Dev Markaların Büyük Sırrı

Eğer istersen, mağazalara gidip inceleme yapabilirsin.

Özellikle tanınmış ve büyük markalara ait ürünleri incelersen, farkı göreceksin. (Bu isimlerin bir kısmını referanslarımızda bulabilirsin.)

Bu markalar genel olarak daha iyi tasarlanmış ve üst düzey baskı tekniklerinden yararlanmış karton etiketler kullanırlar.

Bunu yapmalarının iki nedeni vardır.

 • İnsanları kaliteli olduklarına ikna etmek
 • Kendilerini diğer markalardan ayırmak

Fiyatı daha pahalı olan elbiselerde ise sınırlar zorlanır. Ürünün kalitesini gösterecek en iyi etiketi kullanmak isterler.

İnsanların sürekli tercih ettiği bu markalar, tüm bunları tek bir amaç için yaparlar. O da satışlarını mümkün olan en yüksek seviyeye çıkarmaktır.

Karton Etiketin Tüm Faydalarını Markana Yansıtmak

Bunu yapmak söylemekten daha zor.

İşte bu yüzden, geçmişte bir etiket firması ile sorun yaşadıysan, bu konuda yanlız değilsin.

Özellikle giyim etiketleri diğer baskı türlerinden farklıdır. Ortaya iyi bir ürün çıkarmak büyük deneyim ister. Çünkü yapılacak tek bir hata etiketin tüm kalitesini olumsuz etkiler.

Düşünsenize.

Sipariş ettiğin karton etiketler eline ulaşıyor. Hem baskı hem de karton kalitesi tam istediğin gibi. Sorunsuz teslim aldığın için rahatlıyorsun. Ve bu etiketin markana ne kadar yakıştığını düşünüyorsun.

Fakat birkaç saniye sonra gözün bir şeye takılıyor.

İpin geçeceği noktada bulunan kuşgözünde bir sorun var. Kullanılan kuşgözü kalitesiz olduğu için dökülme yapmış. Normalde siyah olması gerekirken şimdi grimsi metal gibi görünüyor.

Etiket firması sadece tek bir noktada hata yapmış. Ancak bu hata göze battığı için sizi hayal kırıklığına uğratmaya yetiyor.

Tüm bu endişe ve korkulardan kurtulmak ise çok basit. Tek yapman gereken, karton etiket üretiminde büyük bir tecrübeye sahip ve size sürekli destek sunabilecek bir firma ile çalışmaktır.

Sonuçta kötü sürprizleri kimse sevmez, öyle değil mi ?

Hep Birlikte Markanı İnsanların Hafızasına Kazıyalım

11 yıldır karton etiket üretimi yapıyoruz.

Bu süreçte herkes tarafından tanınan büyük firmalara da hizmet verdik, internetten elbise satan küçük ölçekli firmalara da. Ve hala bu hizmeti vermeye devam ediyoruz.

Birlikte çalışmaya başladığımızda bu 5 ana faydayı elde edersin.

 • Teslimat zamanları hiçbir zaman gecikmez.(Çünkü bu konuda firma içerisinde ağır bir prosedür uygulanır)
 • Etiketinizin karton ve kağıt kalitesi hep üst seviyede olur. (Bu alanda özel ithal ürünler kullanıyoruz)
 • Etiket tasarımları kusursuz olur. (Karton etiket tasarımında uzmanlaşmış grafikerlerimiz var)
 • Hem baskı öncesi hem de baskı sonrası sürekli destek sunulur. (Her şey kristal berraklığında olana dek bilgilendirmeler devam eder)
 • Her bütçeye uygun teklifler.(Bütçen ne olursa olsun, olabilecek en kaliteli etiketi elde edersin)

Her şey gerçekten bu kadar kusursuz mu ?

Tabi ki hayır.

Eminim iş hayatında her şeyin yolunda gittiğini düşündüğün an, beklenmedik sorunlar çıktığı olmuştur. İşte biz de sizin gibi bu durumlarla karşılaşabiliyoruz.

Ancak ekip olarak tüm süreci yakından takip ederiz. Herhangi bir sorun çıktığında hemen müdahale eder ve bunun sizi etkilemesine izin vermeyiz.

Böylelikle tüm sürecin yükünü biz sırtlarken, siz firmanızın diğer önemli meseleleriyle ilgilenirsiniz.

karton etiket örneği
[İlgi çeken karton etiketler hazırlamak deneyim ister. Müşterimiz için özel olarak hazırladığımız bir etiket örneği]

Bu Detaya Dikkat Ederek Felaketten Kurtulabilirsin

Her sektörde olduğu gibi etiket sektöründe de kaçınman gereken şeyler var.

Özellikle bazı etiket firmaları sizi olumsuz etkileyecek işler yapabilir. Tabi, bunu daha fazla kâr elde etmek için yaparlar.

Bu firmalar size çok ucuza karton etiket ürettiklerini söylerler. Ancak söylemedikleri şey; Çin malı karton ve kağıt kullandıklarıdır.

Çin'den getirilen bu kağıtları elle tuttuğun an, çok kalitesiz olduklarını hemen anlarsın. İşin kötü yanı, çok çabuk yıpranırlar. Üzerlerindeki baskı kısa bir sürede silikleşebilir.

Biz sadece resmi kalite belgesine sahip kağıt üreticileri ile çalışıyoruz. Bu firmaların bir kısmı Avrupa'da, bir kısmı ise Türkiye'de bulunuyor.

Böylelikle, ortaya kaliteli etiketler çıkartabiliyoruz. Hem de bütçeni sarsmayacak bir şekilde. Bunu da yıllardır uyguladığımız stoklama stratejisi ile yapıyoruz.

En Uygun Karton Etiket Türünü Seç

Karton etiket çeşitleri hayal gücün ile sınırlıdır.

Eğer markanın hali hazırda bir etiketi yoksa, seçim yapman zor olabilir. Çünkü sahip olabileceğin karton etiket türü sınırsızdır.

Ama merak etmeyin. Böyle bir durumda, markana en uygun etiketi oluşturmana yardımcı oluyoruz. Yıllar boyu edindiğimiz deneyim sayesinde, seçenekleri sizin için daraltabiliyoruz.

En Çok Kullanılan Etiket Çeşitleri

Kağıt ve karton gramajları, etiket türünü belirleyen en önemli etkendir.

Bu gramajlar kartonun ince mi, yoksa kalın mı olacağını belirler.

Örneğin; çok uygun fiyata t-shirt sattığını düşünelim. Bu ürünler düşük fiyatlı olduğu için etiketin çok pahalı olmaması gerekiyor. Aksi halde istediğin kârı elde edemezsin.

Bu nedenle etiket masrafını azaltman lazım. Bunun en iyi yolu ise daha ince bir karton etiket kullanmandır.

Eğer etiketin baskı ve tasarımı iyiyse, masrafları azaltmana rağmen, yine de insanların ilgisini çekebilirsin.

Şimdi de diğer türlü düşünelim.

Bu sefer kadınlar için abiye üretiyorsun. Üstelik bu abiyeler oldukça pahalı.

İnsanlar bu abiyeleri incelerken, kalitelerini anında hissetmesi lazım.

Abiyelerin kendisi çok güzel. Ancak etkiyi arttırmak için kaliteli bir etiket kullanmak istiyorsun.

Ama gramajı en yüksek karton bile sizi tatmin etmiyor. Buna çözüm olarak; iki kalın karton birbirine yapıştırılıyor ve bir bütün haline getiriliyor. Böylece ortaya daha kalın ve kaliteli bir etiket çıkmış oluyor.

Bu işleme sıvama tekniği denir.

Markanı Rakiplerinden Ayıracak Baskı Teknikleri

Baskı teknikleri can alıcı bir konudur.

Özellikle baskı makineleri çok önemlidir. Eski ve modası geçmiş bir makine kullanıldığında ortaya istenmeyen sonuçlar çıkar.

Standart düz baskılarda bile bu makineler sorun çıkarır. İstenilen renkleri kartona tam olarak yansıtamazlar. Etiketin tüm kaderi baskı makinesini kullanan ustaya bırakılmıştır.

Doğal olarak, bu makinelerin bastığı etiketlerden fayda yerine zarar görebilirsin.

Bu alanda biz, bilgisayar destekli baskı makineleri kullanıyoruz. Bu sayede, hem renkler tam tutturuluyor, hem de baskı uzun süre dayanabiliyor.

Tabi, bir de uygulanabilir özel baskı teknikleri var. Her faklı teknikte farklı makineler kullanılır.

Örneğin düz baskı yerine, kabartmalı baskı tekniğini kullanabilirsin. Bu işleme gofre baskı denir.

Bu tekniğin en önemli özelliği, etiketin sadece belli bir kısmına uygulanmasıdır. Örnek olarak; etiketin diğer bölümleri düzken logo kısmı kabartmalı basılır. Böylelikle tüm dikkati marka ismine verebilirsin.

Diğer bir teknik de lak baskıdır. Bu da aynı şekilde etiketin belli bir kısmına uygulanır.

Gofre baskı nasıl kabartma yapıyorsa, lak baskı da uygulanan bölgeye parlaklık verir. İstersen hem gofre, hem de lak baskıyı aynı anda kullanarak daha etkileyici sonuçlar elde edebilirsin.

Varak baskı diğer popüler bir tekniktir.

Bu iki şekilde uygulanır.

 • Varak Yaldız(Altın renginde)
 • Gümüş Varak(Gümüş renginde)

Örneğin varak yaldız sayesinde marka ismini altın renginde gösterebilirsin. Tahmin ettiğin gibi, gümüş varak ile basılmış alanlar ise gümüş rengini alır.

karton etiket örnekleri
[Ödediğin paradan daha fazlasını kazanç olarak getiren karton etiketler üretiyoruz.]

Karton Etikete Ekstra Dokunuşlar

Bazen tek bir karton etiket yetersiz kalabilir.

Bunun nedeni; ürün hakkında ekstra bilgiler verme isteğidir.

Örneğin bir tekstil ürünün var. Etiketin bu ürün hakkında bilinmesi gereken her türlü bilgiyi içermesini istiyorsun.

Durum böyle olunca tek bir karton etiket size yetmiyor. Farklı bilgiler içeren 3 farklı etiket bastırıyorsun. Ardından bu 3 etiket, kuşgözü makinesi yardımıyla tek bir etiket haline getiriliyor.

Kuşgözü ipin geçeceği noktada bulunan metal halkadır.

Tekli karton etiketlerde sadece delik açarak ürün ile etiketi birbirine bağlayabilirsin. Ancak delik açılan bölgede kuşgözü kullanılması, etiketin daha kaliteli görünmesini sağlar.

Ayrıca, kuşgözleri farklı renklere sahip olabilir.

Bizimle İletişime Geçmen Çok Kolay

Şu ana kadar birlikte çalıştığımız kişiler 3 ana gruba ayrılıyor

 • Firma sahipleri
 • Firmanın ilgili alanında çalışanlar (satın alma bölümü vs.)
 • Ajanslar (aracılar)

Bu grupların hangisinde yer aldığın önemli değil. Önemli olan bizden aldığınız karton etiketlerin size sağlayacağı faydadır.

Bu konuda çok iddialıyız. Çünkü biz sadece bu etiketlerin baskısını yapmayız. Sizinle hayal eder ve her aşamada birlikte çalışırız. Ancak bu şekilde size büyük faydalar sağlayan etiketler ortaya çıkartabiliriz.

Üstelik tüm süreci en basite indirgedik. Bu süreçte ikilemde kalacağınız ya da size zaman kaybettirecek bir an olmayacağının garantisini veriyoruz.

Hep birlikte, markanı rakiplerinin önüne geçirelim. Tek yapman gereken aşağıdaki iletişim yollarından biriyle bizimle iletişime geçmen.

 • Telefon (0533 450 24 74)
 • Mail (info@etiketvitrini.com)
 • WhatsApp (0533 450 24 74)

Ya da sağ altta yer alan "iletişime geç" butonuna basıp formu doldurarak bizimle anında iletişim kurabilirsin.

NOT: Bildiğin üzere, kağıt ürünlerine sürekli zam yapılır. Kağıt fiyatları petrol ve dolar ile bağlantılıdır. Biz stoklarımızı her yenilediğimizde, doğal olarak kağıtları zamlı bir şekilde alıyoruz.

Bundan etkilenmemek için yapabileceğin en iyi şey bizden hemen fiyat teklifi almandır. Çünkü sadece bir günlük fark fiyatları ciddi bir şekilde etkileyebilir.

karton etiket örnek 1
karton etiket örnek 2
karton etiket örnek 3
karton etiket örnek 4
myImages